Get Adobe Flash player

Gminne Obchody Dnia Strażaka 2018

W czwartek 03.05. w Wąsewie odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczysta Msza Św. o godz. 11.30 w kościele p.w. Narodzenia NMP w Wąsewie, którą prowadził ks.Proboszcz Leszek Rukat była uwieńczeniem święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz nawiązywała do dnia Św. Floriana – patrona strażaków. W obchodach uczestniczyły jednostki OSP z terenu naszej gminy Wąsewo.

Po mszy odbył się przemarsz strażaków do Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie. Na hali sportowej Wójt Gminy Wąsewo podziękował wszystkich druhom za gotowość do akcji oraz życzył w dniu ich święta, spokoju, szacunku i zaufania wśród ludzi, bo to z pewnością motywuje ich do dalszej służby. Nawiązując do jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę wręczył druhom i zaproszonym gościom sadzonkę symbolicznego Dębu Niepodległości. Inicjatywa ta ma na celu kształtowanie tożsamości narodowej społeczeństwa, jak również kształtowanie postaw zainteresowania i szacunku dla kultury i historii ojczystej.

Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title)

Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY