Get Adobe Flash player

REMONT STRAŻNICY OSP WĄSEWO

W ramach wolontariatu pracowniczego „FORMY – FABRYKA INICJATYW”, przy wsparciu finansowym Fabryk Mebli „FORTE” S.A. oraz zaangażowaniu wolontariuszy - pracowników firmy, pomieszczenie socjalne w strażnicy OSP Wąsewo zyskało nowy wygląd.

Pracownica FORTE i jednocześnie mieszkanka gminy Wąsewo Jolanta Pazik kolejny już raz zgłosiła projekt wsparcia swojej lokalnej społeczności do programu wolontariatu pracowniczego FORTE „FORMY – FABRYKA INICJATYW” i uzyskała środki na jego realizację. W prace włączyli się pracownicy FORTE, rodzina i znajomi pani Jolanty. Wolontariusze zaprojektowali i zaaranżowali w strażnicy OSP Wąsewo wielofunkcyjną przestrzeń.

Wyremontowana przestrzeń będzie służyć nie tylko strażakom, lecz także mieszkańcom gminy. Planowana jest tu między innymi organizacja zajęć dla dzieci na temat udzielenia pierwszej pomocy czy szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także inne spotkania o charakterze kulturalnoedukacyjnym. W nowych regałach jest miejsce na ekspozycję pamiątek regionu związanych z pożarnictwem, ścianę zdobi oryginalna tapeta z akcją pożarniczą. Nowy projekt rozwiązał też problem braku zaplecza socjalnego, które przydaje się w codziennej pracy strażaków i podczas wspomnianych spotkań. Pomieszczenie jest w pełni przygotowane dla rodziny, która ucierpi w pożarze i na ten czas nie będzie miała możliwości schronienia się gdzie indziej.

O programie:

„FORMY – FABRYKA INICJATYW”  to funkcjonujący od 2016 roku program wolontariatu Fabryk Mebli „FORTE” S.A., który ma na celu wspieranie lokalnych społeczności, poprzez realizację inicjatyw pracowników firmy. W ramach programu każdy pracownik może zgłosić projekt na rzecz najbliższego otoczenia i starać się o wsparcie finansowe i pozafinansowe (w postaci mebli) na jego realizację. Projekty powinny być związane z promocją edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji, a także wyrównywaniem szans, ekologią i ochroną środowiska, promocją i rozwojem kultury. Co roku ogłaszane są 1 lub 2 edycje programu.

Odpowiedzialni społecznie | FORTE

 

Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title)

Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

PROJEKTY

BW i EA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY