Get Adobe Flash player

Biblioteka

Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie wraz z Gminą Wąsewo serdecznie zapraszają, do uczestnictwa w IX Dożynkach Gminno-Parafialnych w Wąsewie, aby wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowej uroczystości  - 15 sierpnia 2017 r. na dziedzińcu Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie.

Więcej…

 

DOFINANSOWANIA dla Wąsewskiej Biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie jako jedyna z terenu powiatu ostrowskiego znalazła się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach program Kultura - Interwencje 2017.

Więcej…

 

I rok działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie

21 czerwca 2016 roku w Wąsewie odbyło się oficjalne otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie. Był to rok pełny nowych wyzwań i inicjatyw, które jeszcze długo będziemy wspominali … NIE MA BIBLIOTEK BEZ CZYTELNIKÓW – NIE MA CZYTELNIKÓW BEZ BIBLIOTEK.

Więcej…

 

Czytelnik Miesiąca – MAJA 2017 r.

W ramach 1. edycji Konkursu na Czytelnika Roku 2017 wyróżnienie tytułem CZYTELNIKA MIESIĄCA – MAJA 2017,który jest dodatkowo miesiącem książki, zdobyła Pani MAGDALENA SZYMAŃSKA.

Więcej…

 

Warsztaty z Wyplatania Wieńca Dożynkowego

Sierpień jest okresem zbioru płodów ziemi i dojrzewania zbóż, z których to rolnicy wyplatają wieńce - jako wyraz wdzięczności Bogu za dary ziemi. Ta piękna polska tradycja kultywowana jest także od dawnych czasów na terenie naszej gminy.

Więcej…

 

CZYTELNIK MIESIĄCA - KWIETNIA 2017

Za nami drugi miesiąc ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wąsewie Konkursu na Czytelnika Roku 2017. W poprzednim miesiącu wyróżnienie tytułem CZYTELNIKA MIESIĄCA – KWIETNIA 2017 zdobyła Pani IWONA FERCHO. Czytelniczka przeczytała 18 książek. Serdecznie gratulujemy !!!

Więcej…

 

8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, 8-15 maja Tydzień Bibliotek

Praca bibliotekarza to nie tylko, jak myślą niektórzy, przesiadywanie między zakurzonymi książkami, to także misja, której celem jest docieranie do jak największej liczby miłośników książek, a także zachęcanie do czytania i sięgania po literaturę. W związku z tym chcemy zaprosić wszystkich do biblioteki, w której zarówno można wypożyczyć książki, gazety czy gry planszowe.

Więcej…

 

Ewangelizacyjna Gra Terenowa w Wąsewie – trwają zapisy na II termin

29 kwietnia br. w sobotę po raz pierwszy w Wąsewie odbędzie się Ewangelizacyjna Gra Terenowa „SKARB KRÓLESTWA”, w której w pierwszym terminie weźmie udział 8 drużyn.

Więcej…

 

Czytelnik Miesiąca – MARCA 2017 r.

W ramach 1. edycji Konkursu na Czytelnika Roku 2017 wyróżnienie tytułem  CZYTELNIKA MIESIĄCA – MARCA 2017 zdobyła Pani BARBARA KISIEL. Czytelniczka przeczytała 15 książek. Serdecznie gratulujemy !!!

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY