Get Adobe Flash player

Biblioteka

CZYTELNIK MIESIĄCA - KWIETNIA 2017

Za nami drugi miesiąc ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wąsewie Konkursu na Czytelnika Roku 2017. W poprzednim miesiącu wyróżnienie tytułem CZYTELNIKA MIESIĄCA – KWIETNIA 2017 zdobyła Pani IWONA FERCHO. Czytelniczka przeczytała 18 książek. Serdecznie gratulujemy !!!

Więcej…

 

8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, 8-15 maja Tydzień Bibliotek

Praca bibliotekarza to nie tylko, jak myślą niektórzy, przesiadywanie między zakurzonymi książkami, to także misja, której celem jest docieranie do jak największej liczby miłośników książek, a także zachęcanie do czytania i sięgania po literaturę. W związku z tym chcemy zaprosić wszystkich do biblioteki, w której zarówno można wypożyczyć książki, gazety czy gry planszowe.

Więcej…

 

Ewangelizacyjna Gra Terenowa w Wąsewie – trwają zapisy na II termin

29 kwietnia br. w sobotę po raz pierwszy w Wąsewie odbędzie się Ewangelizacyjna Gra Terenowa „SKARB KRÓLESTWA”, w której w pierwszym terminie weźmie udział 8 drużyn.

Więcej…

 

Czytelnik Miesiąca – MARCA 2017 r.

W ramach 1. edycji Konkursu na Czytelnika Roku 2017 wyróżnienie tytułem  CZYTELNIKA MIESIĄCA – MARCA 2017 zdobyła Pani BARBARA KISIEL. Czytelniczka przeczytała 15 książek. Serdecznie gratulujemy !!!

Więcej…

 

Badania słownictwa ludowego

Szanowni mieszkańcy w imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie oraz Towarzystwa  Kultury  Języka, w którym działa Pani prof. dr hab. Barbara Falińska – Honorowy Obywatel Gminy Wąsewo, zwracam się z serdeczną prośbą o wypełnienie załączonego kwestionariusza uproszczonego do badań gwaroznawczych.

Więcej…

 

Światowy Dzień Poezji

"Prawdziwą ojczyzną poety jest jego język,

bowiem poeta nosi swój świat ze sobą."

Tadeusz Różewicz

„Zapachnie, zajaśnieje” za sprawą Światowego Dnia Poezji - święta obchodzonego corocznie pierwszego dnia wiosny. W tym dniu „Każdy może być poetą!” i „Wszystko jest poezją!”

Więcej…

 

Konkurs na Czytelnika Roku 2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie ogłasza 1. edycję Konkursu na Czytelnika Roku 2017. Konkurs będzie trwał od 01 marca br. do 31 grudnia 2017 r.

Więcej…

 

Dzień Kobiet - w bibliotece

8 MARCA obchodzimy Dzień Kobiet, święto o którym nie możemy zapomnieć. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do biblioteki. Specjalnie dla naszych Pań przygotowana jest wystawa „Bądź piękna nie tylko w Dniu Kobiet”, na której znajduje się literatura dotycząca pielęgnacji, makijażu i zdrowego stylu życia.

Mamy nadzieję, że poradniki pomogą Paniom jeszcze piękniej wyglądać w nadchodzące wiosenne dni. W dniu 8 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąsewie czekają na wszystkie Czytelniczki niespodzianki. ZAPRASZAMY.

 

Wyjazd do kina

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie z okazji DNIA KOBIET zaprasza - nie tylko Panie - na wyjazd do Kina „OSTROVIA” w Ostrowi Mazowieckiej na film pt. "Porady na zdrady". Wyjazd - 15 marca 2017 roku (środa) ok. godz. 16.20 sprzed budynku Urzędu Gminy Wąsewo. Cena biletu do kina 12 złotych, transport zapewnia organizator. Wśród uczestniczek zostanie rozlosowana nagroda – niespodzianka.

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

PROJEKTY

BW i EA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY