Get Adobe Flash player

II Orszak Trzech Króli w Wąsewie

6 stycznia br. w uroczystość Objawienia Pańskiego po raz drugi zapraszamy do udziału w „Orszaku Trzech Króli w Wąsewie”.  Zaproszenie jest skierowane do wszystkich: dzieci, dorosłych i starszych. Byłoby czymś pięknym i budującym, gdyby w Orszaku Trzech Króli brały udział  całe rodziny: rodzice, dzieci i dziadkowie. Tegorocznym hasłem Orszaku jest „BÓG JEST DLA WSZYSTKICH”

Zapraszamy więc do przebrania się stosownie do obchodzonego święta, a więc strój lub element charakterystyczny dla króla, mędrca, aniołka, pastuszka … można także nieść symboliczne dary: kadzidło,  mirrę i złoto. Zaproszenie i prośba płynie od organizatorów orszaku. Uczestnicy Orszaku otrzymają  okolicznościowe  korony i śpiewniki.

6 stycznia 2018r. gromadzimy się na Mszy św. o godz. 11:30 w naszym kościele i po jej zakończeniu wyruszymy na radosny orszak ulicami Wąsewa. Zakończenie „Orszaku Trzech Króli” odbędzie się przy szopce ustawionej na Placu ks. M.Kłobukowskiego w Wąsewie.


Program Orszaku Trzech Króli:

11:30 Msza Św. w Kościele pw. NNMP w Wąsewie,

12:30 Zawiązanie zgromadzenia na placu przed Kościołem,

12:40-14.30   Rozpoczęcie Orszaku,

I scena: ODCZYTANIE EDYKTU CEZARA AUGUSTA

(na placu przed Kościołem)

II scena: PIERWSZY GRZECH

(na parkingu za kościołem, w stronę ul. Szkolnej w Wąsewie) wykonanie Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie, Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie,

III scena: DWÓR HERODA

(przy Publicznym Przedszkolu w Wąsewie, ul. Szkolna 3) wykonanie Stowarzyszenie „Ziemia Wąsewska”, Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim,

IV scena: GOSPODA

(na początku ulicy Krótkiej) wykonanie Stowarzyszenie Przyszłość w Gminie Wąsewo, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Trynosach-Osiedle,

V scena: SZOPKA BETLEJEMSKA

(stajenka na Placu ks. M.Kłobukowskiego - skwerek) wykonanie: Publiczna Szkoła Podstawowa w Brudkach Starych,

14:20-14.30   Zakończenie Orszaku Trzech Króli, podziękowania,

14:30   Gorący posiłek w Domu Pielgrzyma – przygotowany przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich wsi Przedświt – ŚWITANKI.

Brzemienna Maryja z Józefem wyrusza pierwsza w eskorcie Legionu Rzymskiego, aby dotrzeć do Betlejem zgodnie z rozporządzeniem Cezara Augusta. Trzej Królowie ujrzawszy Gwiazdę, pełni nadziei, wyruszają wraz ze swymi Orszakami do Betlejem. Mijają biblijną scenę PIERWSZY GRZECH, na której Wąż skusił Ewę. Dalszą drogę utrudniać będzie Wąż, który będzie próbował sprowadzić Orszak na złą drogę, na drogę pychy. Następnie Królowie będą mijać DWÓR HERODA, gdzie zostaną przez aktorów na scenie, a także licznych Dworzan Heroda wciskających się w tłum, zaproszeni do lenistwa, namawiani do zazdrości i gniewu. Mijana GOSPODA zachęcać będzie do nieumiarkowania w jedzeniu i piciu, do nieczystości i chciwości. Podczas przemarszu, rozliczne Diabły będą próbowały zatrzymać wędrujących do Stajenki.

Pokłon, jak w zeszłym roku, będzie zwieńczeniem Orszaku, w tym roku będzie pokazywał różnorodność wśród wędrujących ku Bogu ludzi.

Dlatego tegoroczny scenariusz ma zmieścić nas wszystkich, którzy chcemy znaleźć się przy Stajence: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zadaniach zawodowych, władców i poddanych, ludzi o różnym poziomie wykształcenia, wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, tych co odpowiadają na wezwania natychmiast i tych, którzy muszą wszystko przemyśleć, a także ludzi, którzy są na różnych etapach swojej drogi do Boga, a więc tych, którzy są bardzo daleko i tych, którzy są bliżej. Młodych, którzy dopiero ruszają na swoją drogę,  tych którzy w sile wieku,  idą nią wraz ze swymi rodzinami i starców, którzy są na schyłku swej drogi. Bóg jest dla wszystkich, więc wszyscy ruszamy do Stajenki, aby się pokłonić Jezusowi, Zbawicielowi świata.

Informacje nt. Orszaku Trzech Króli w Wąsewie Marta Wójcik – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie, tel. 29 645 80 00 wew. 38, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do udziału w Orszaku Trzech Króli zapraszają: organizacje pozarządowe z terenu gminy Wąsewo przy udziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie, Urzędu Gminy Wąsewo oraz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Wąsewie. Organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi "SĄSIAD", Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich wsi Przedświt - Świtanki, Stowarzyszenie Przyszłość w Gminie Wąsewo,  Stowarzyszenie - Ziemia Wąsewska. Szkoły z Wąsewa, Rząśnika Włościańskiego, Brudek Starych i Trynos-Osiedle.

 

Biuro Organizatora

Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY