Get Adobe Flash player

Warsztaty z Wyplatania Wieńca Dożynkowego

Sierpień jest okresem zbioru płodów ziemi i dojrzewania zbóż, z których to rolnicy wyplatają wieńce - jako wyraz wdzięczności Bogu za dary ziemi. Ta piękna polska tradycja kultywowana jest także od dawnych czasów na terenie naszej gminy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie z radością zaprasza do udziału w bezpłatnych „Warsztatach z Wyplatania Wieńca Dożynkowego” realizowanych w ramach projektu „Przystanek KULTURA” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017. Celem warsztatów będzie kultywowanie i popularyzacja tradycji ludowych związanych z przygotowaniem wieńca dożynkowego związanego ze Świętem Plonów, promocja walorów wsi polskiej.

Zajęcia skierowane są do WSZYSTKICH mieszkańców z obszaru Gminy Wąsewo, a w szczególności  grup wieńcowych, kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych i sołtysów, którzy mają ochotę zgłębić tajniki powstawania wieńców. Warsztaty odbędą się w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Przedświciu.

Warsztaty podzielone zostały na II części:

I – TEORETYCZNA - 18 lipca 2017 r. godz. 16.00 (zajęcia dla wszystkich),

II – PRAKTYCZNA -  (zajęcia w grupach, termin do wyboru) 19-20 lipca br., 21 i 24 lipca br., 25-26 lipca br., 27-28 lipca br., 31 lipca 2017r. godz. 16.00.


Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o zapisy, których można dokonywać osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąsewie, emailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , telefonicznie: 29 645 80 00 wew. 38,. Liczba miejsc jest ograniczona! 

Prosimy o przekazanie niniejszego zaproszenia osobom zainteresowanym, znajomym. Bardzo nam zależy na tym, aby z naszego zaproszenia skorzystało jak najwięcej osób.

Marta Wójcik

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie

 

Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

PROJEKTY

BW i EA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY