Get Adobe Flash player

Obowiązek rejestrowania działalności przez producentów rolnych zajmujących się uprawą i wprowadzaniem do obrotu żywności pochodzenia roślinnego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej informuje o obowiązku rejestrowania działalności przez producentów rolnych zajmujących się uprawą i wprowadzaniem do obrotu (sprzedażą, dystrybucją itp.) żywności pochodzenia roślinnego, takich jak owoce, warzywa, zboża, ziemniaki, zioła, grzyby.

Więcej…

 

UWAGA, PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW !!! KOMUNIKAT

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2015 r.  uruchamia kolejną II turę mechanizmu WPR „Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw  - (Dow II)”.

Więcej…

 

Rusza I tura naboru wniosków na zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Od 1 do 28 lutego br. rolnicy będą mogli składać wnioski o zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Więcej…

 

Informacja ARiMR - nowe zasady przyznawania płatności obszarowych - szkolenie

Informacja Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowi Maz. - Szkolenie z zakresu systemu płatności bezpośrednich na lata 2015-2020. Urzad Gminy Wąsewo 19.09.2014r. godz. 10:00.

 

Uwaga rolnicy! Ostatnie dni na składanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy informuje i przypomina, że poniedziałek jest ostatnim dniem na składanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Wójt Gminy Wąsewo

Rafał Kowalczyk

 

Informacja dla rolników poszkodowanych wskutek embarga rosyjskiego

W ślad za komunikatem Komisji Europejskiej (KE) dotyczącym wprowadzenia wyjątkowych środków wsparcia w sektorze owoców i warzyw, dla Rolników poszkodowanych w wyniku embarga rosyjskiego, oraz w nawiązaniu do instrukcji opublikowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego realizując zapisy ww. instrukcji przyjmuje powiadomienia dotyczące zamiaru przeprowadzenia wycofania z rynku owoców lub warzyw nie przeznaczonych do sprzedaży.

Więcej…

 

Szkolenie z zakresu PROW na lata 2014-2020

Uprzejmie informuję, że Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowi Maz. organizuje szkolenie dla rolników z zakresu działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Więcej…

 

Informacja podsumowująca I turę zwrotu podatku akcyzowego zawartego w oleju napędowym zużytym do celów rolniczych

Urząd Gminy informuje, że w miesiącu lutym br. przyjęto 325 wniosków na zwrot podatku akcyzowego, w których wykazano 5 236,4305 ha użytków rolnych.

Więcej…

 

Informacja WIORiN - lista agrofagów

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Ostrowi Mazowieckiej uprzejmie informuje, że w sezonie wegetacyjnym 2013 sygnalizacja wystąpienia ważnych gospodarczo agrofagów roślin rolniczych i sadowniczych uprawianych na terenie województwa mazowieckiego/powiatu ostrowskiego w formie elektronicznej prowadzona będzie na dotychczasowych zasadach.

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY