Get Adobe Flash player

Informacja Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka - zmienione zasady nadzoru

Informacja Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka dla właścicieli lasów o zmienionych zasadach nadzoru nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa.

 

Informacja w sprawie zwrotu podatku akcyzowego

Uprzejmie informuję, że w dniach 1- 28 lutego 2013r. oraz 1 - 31 sierpnia 2013r. przyjmowane będą wnioski na wypłatę zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Więcej…

 

Kosi kosi łapki, nie - bezpieczne żniwa

Rolnicy pracują na coraz to nowocześniejszych sprzętach rolniczych, jednak bez względu na ich technikę i nowoczesność, co roku dochodzi do makabrycznych wypadków z ich udziałem. Nie zawsze są one śmiertelne, ale bardzo często kończą się kalectwem lub rozległymi ranami.

Więcej…

 

Dopłata z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie w 2012 r.

SZKODY powstałe w uprawach zbóż w wyniku ujemnych skutków przezimowania w okresie zimowym 2011/2012 są objęte dopłatami w ramach de minimis.

Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania dopłaty znajdują się na stronie internetowej ARR www.arr.gov.pl, w zakładce „Warunki uzyskania dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie w 2012 r.” Infolinia ARR  22 661 72 72.

Do pobrania:

- Informacja Agencji Rynku Rolnego dla rolników, u których w uprawach powstały szkody wskutek złego przezimowania

 

Informacja - rolnicy Gminy Wąsewo - padłe zwierzeta gospodarskie

Wójt Gminy Wąsewo Zarządzeniem Nr 68/2011 z dnia 14 grudnia 2011 roku uchylił uchwałę nr 53/95 Zarządu Gminy Wąsewo z dnia 30 stycznia 1995 r. w sprawie refundacji kosztów dowozu zwłok zwierzęcych oraz umorzeń podatku rolnego z tytułu upadków zwierząt.

Więcej…

 

Komunikat Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie na podstawie analizy przeprowadzonych badań technicznych sprzętu do stosowania środków ochrony roślin w latach 1999-2010, informuje że bardzo dużo opryskiwaczy na terenie powiatu ostrowskiego nie posiada aktualnych badań lub w ogóle nie zostało poddanych badaniom.

Więcej…

 

W związku z nagminnym zaorywaniem rowów i poboczy dróg powiatowych, pozostawianiem kamieni oraz innymi formami niszczenia pasa drogowego, pragnę zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg powiatowych o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni dróg i nie zaorywać pasów drogowych. Ogłoszenie do pobrania.

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY