Get Adobe Flash player

Festiwal filmowy w ZPO w Wąsewie

14 lipca 2012r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie odbył się I Festiwal Filmowy. Impreza była zorganizowana jako jedno z zadań projektu pt.: „Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

W ramach projektu 40 uczniów i uczennic uczestniczyło w cyklu 36 godzinnych warsztatów filmowych. Oprócz wiedzy, uczestnicy zdobyli też praktyczne umiejętności z zakresu sztuki filmowej i tworzenia filmów.
Efektem projektu było powstanie 5 krótkometrażowych filmów, nakręconych przez uczniów i uczennice klas 5 i 6 szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Podczas Festiwalu Jury w składzie: Małgorzata Kalapeta, Małgorzata Pawłowska, Katarzyna Kryspin i Bartosz Kowalski – reżyser. Po burzliwych obradach przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Szkoły Podstawowe:

Indywidualne:
Reżyseria – Gabriela Falkowska, film „BAL”, PSP Brudki Stare,

Reżyseria – Łukasz Gryczon i Krystian Gemza, film „JULIA czyli dziwna szkoła w Rząśniku”, PSP Rząśnik Włościański,

Filmy:
I miejsce „JULIA czyli dziwna szkoła w Rząśniku”, PSP w Rząśniku Włościańskim,

II miejsce „BAL”, PSP w Brudkach Starych,

III Miejsce „Przyjaciółki”, PSP w Wąsewie.

Gimnazjum w Wąsewie:

Najlepsza kreacja aktorska – Damian Stepnowski, film „WSPOMNIENIE”,

Reżyseria – Katarzyna Cichowska, film „Moje osobiste piekło”,

Montaż – Karolina Budna i Kinga Podrażka „Moje osobiste piekło”.

Filmy:
I miejsce „WSPOMNIENIE”,

II miejsce „Moje osobiste piekło”.


Podczas Festiwalu odbyły się projekcje wszystkich filmów. Całość spotkania uświetniło spotkanie  z reżyserem Bartoszem Kowalskim, który opowiadał o branży filmowej. Fachowym okiem ocenił też każdy z 5 filmów.

Jako ostatnie z zadań realizowanych w ramach projektu „Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo” w dniu 18 lipca 2012r. (środa) o godz. 11.00 w ZPO w Wąsewie zostanie zorganizowane spotkanie z gwiazdą - Wojtkiem Dudkowski, muzykiem, liderem zespołu „Droga Na Ostrołękę” (gitara, śpiew, harmonijka ustna, mandolina).

ZAPRASZAMY!

Link do filmów na serwisie youtube.pl

Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo Warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej w gminie Wąsewo

Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

PROJEKTY

BW i EA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY