Get Adobe Flash player

Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia br. w Wąsewie odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 od Mszy Świętej, która miała miejsce w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Wąsewie. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie, Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsewie. Po nabożeństwie zgromadzeni udali się pod pamiątkowy obelisk, zlokalizowany na skwerku im. Ks.M.Kłobukowskiego, by oddać hołd Polakom zamordowanym w Katyniu i tragicznie zmarłym w Smoleńsku. Ta część obchodów rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski, następnie delegacje z Urzędu Gminy Wąsewo, szkół z Wąsewa, Rząśnika Włościańskiego, Brudek Starych i Trynos -Osiedle, złożyły pamiątkowe wieńce i zapaliły znicze.

W krótkich przemówieniach przypomniano tragizm wydarzeń zarówno tych sprzed 78 lat, gdzie w lasach Katynia, Miednoje, Charkowa i Kalininie dokonano bestialskiego mordu na ponad 22 tysiącach Polaków w tym oficerów i inteligencji oraz te najnowsze sprzed 8 lat gdzie w tragicznym w skutku locie polskiej delegacji udającej się na rocznicę katyńskich wydarzeń zginęli wszyscy jej członkowie w tym prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.

Dziękujemy wszystkim, za wzięcie udziału w uroczystości.

Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej

Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY