Get Adobe Flash player

WSPOMNIJMY - X Dożynki Gminno-Parafialne w Wąsewie

15 sierpnia br. w Wąsewie odbyły się X Dożynki Gminno-Parafialne. Tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą Dziękczynną pod przewodnictwem ks. Artura Szurawskiego – Kanclerza Kurii Łomżyńskiej.

Po nabożeństwie korowód dożynkowy przeszedł na dziedziniec Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie. Następnie chleb upieczony z tegorocznych plonów na ręce Wójta Gminy Pana Rafała Kowalczyka przekazali Starostowie tegorocznych dożynek Grażyna i Michał Todzia. Wójt Gminy dokonał uroczystego otwarcia X Dożynek Gminno-Parafialnych dziękując wszystkim rolnikom za trudną i ciężką pracę na roli oraz życząc Błogosławieństwa Bożego.
Część artystyczna dożynek rozpoczęła się koncertem z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Zespołu MOJA RODZINA z Glinojecka. Uroczystość była okazją do wyróżnienia mieszkańców gminy i powiatu ostrowskiego. Rada Gminy Wąsewo Uchwałą Nr XXXII.235.2018 z dnia 9 sierpnia 2018 r. nadała tytuł ZASŁUŻONY DLA GMINY WĄSEWO Pani Marii Mścichowskiej – wieloletniej Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Wąsewie, Dyplomy Uznania zostały przyznane na wniosek Wójta Gminy przez Marszałka Województwa Mazowieckiego dla: Agnieszki Kryspin Gałązki – aktywnej sołtys wsi Rząśnik Majdan, Marty Wójcik – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie, Stanisława Kowalczyka – Prezesa Zarządu GS SCH w Wąsewie. Na wniosek Wójta Gminy Wąsewo Pana Rafała Kowalczyka, Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik wyróżnił medalem pamiątkowym „PRO MAZOVIA” Księdza Kanonika Leszka Rukata Proboszcza Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wąsewie.
Wójt Gminy Wąsewo wyróżnił statuetką „ZA CZYN”:
• Pana Adriana Dziełaka - za wyjątkowe osiągnięcia sportowe w dziedzinie: kulturystyka i fitness;
• Pana Marcina Majewskiego - za wyjątkowe osiągnięcia sportowe w dziedzinie: sporty walki;
• Pana Zbigniewa Orłowskiego - za szczególną, społeczną działalność sportową przyczyniającą się do promocji i rozwoju Gminy Wąsewo;
• Pana Cezarego Pałubińskiego - za szczególną, społeczną działalność w dziedzinie kultury i historii przyczyniającą się do promocji i rozwoju Gminy Wąsewo;
• Księdza Rafała Figla - za szczególną, społeczną działalność w dziedzinie kultury i historii przyczyniającą się do promocji i rozwoju Gminy Wąsewo;
• Pana Stanisława Olbrysia - za ciekawe inicjatywy lokalne i ich współrealizację przyczyniające się do promocji i rozwoju Gminy Wąsewo;
• Pana Tadeusza Łoniewskiego za społeczną działalność w zakresie melioracji i urządzeń wodnych, podejmowaną na terenie Gminy Wąsewo;
• Pana Grzegorza Jasińskiego - za szczególną, społeczną działalność w dziedzinie kultury i historii przyczyniającą się do promocji i rozwoju Gminy Wąsewo;
• Pana Zbigniewa Zająca - za dynamiczny rozwój własnej firmy, kreatywność i skuteczność w dziedzinie przedsiębiorczości przyczyniającą się do rozwój społeczno-gospodarczy Gminy Wąsewo.


Po rozdaniu odznaczeń, medali i dyplomów uznania, nastąpiło rozstrzygnięcie zawodów spławikowych.
Po odznaczeniach swoje umiejętności wokalne zaprezentowała społeczność lokalnej Publicznej Szkoły Podstawowej z Rząśnika Wł. pt. „Spotkanie z Konopnicką”.
Na scenie przy licznej publiczności, nagrodzono najlepszych uczniów i młodych sportowców. Wójt przekazał także listy gratulacyjne ich rodzicom.
Podczas uroczystości dożynkowych został rozstrzygnięty konkurs „Najpiękniejszy ogród, balkon lub taras na terenie gminy Wąsewo” ogłoszony przez Gminę Wąsewo. Dla wszystkich 21 uczestników konkursu Firma EKO-KURP ROL z Troszyna ufundowała wiaderko nawózu OrCal. Komisja konkursowa w wyniku oceny przyznała 6 wyróżnień dla ogrodów: Pani Elżbiety Gocłowskiej, Pani Elżbiety Kacprzyk, Pani Renaty Sikory, Pani Katarzyny Jagielskiej, Pani Katarzyny Kośnik, Pani Małgorzaty Ciach. Nagrody rzeczowe dla wyróżnionych osób ufundowała KWIACIARNIA KWIATKI Z CHATKI. Komisja Konkursowa w wyniku ocen: przyznała:
• III miejsce ogrodowi pielęgnowanemu i prowadzonemu przez Panią Grażynę Kasprzyk z Zastawia. Nagrodą jest Rodzinna Sesja w Plenerze – ufundowana prze firmę Sielski Dom i Ogród wykonana przez FOTOUJĘCIE Pani Anny Gawlik ze Starej Złotorii,
• II miejsce przyznano ogrodowi prowadzonemu przez Państwa Kazimierza i Bożenę Łaszczyńskich z Rudy – nagrodę rzeczową w postaci Voucherów do teatru KOMEDIA W Warszawie ufundowała pani Ewa Pędzich-Ościłowska, specjalista do spraw ubezpieczeń i sukcesji w rodzinie, właścicielka Kancelarii Consultingowej Victoria, która zajmuje się doradztwem w sprawach sukcesji i ubezpieczeń na życie,
• I miejsce przyznano ogrodowi prowadzonemu i pielęgnowanemu przez Państwa Stanisława i Bogusławę Olbryś z Trynos – nagroda rzeczowa, którą jest podkaszarka akumulatorowa ufundowana została przez firmę Artykuły Zaopatrzenia Ogrodniczego Edward Zalewski z Ostrowi Mazowieckiej.
Dziękujemy wszystkim osoby, które wzięły udział w konkursie, zapraszamy do konkursu w kolejnym roku.

Nastąpiły również rozstrzygnięcia konkursów ogłoszonych przez Bank Spółdzielczy w Wąsewie oraz przez LGD „ZIELONE SIOŁO” nt. wiedzy o sieci dziedzictwa kulinarnego „Mazowsze”.
Ok. godz. 17.00 rozpoczęły się występy zespołów ŚWITANKI z Przedświcia, RETRO BAND i CYGANERIA z Ostrowi Mazowieckiej.
W kolejnym bloku imprezy wszyscy zebrani doskonale bawili się podczas występów Gwiazdy Muzyki Disco Polo Zespołu DEJW, Gwiazdy Muzyki Cygańskiej Patrycji Siwak - Runo z Zespołem, Amelii Andryszczyk – uczestniczki programu The Voice Kids oraz występów lokalnych mieszkańców Gm.Wąsewo m.in. Waldemar W., Kamil Podolak, SS Squad. Część muzyczna uroczystości była kontynuowana przez zespół LILI. Brawa i bisy potwierdziły, że część artystyczna podobała się publiczności. Dożynki zakończyła zabawa taneczna prowadzona przez BROTHERS BAND.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych dożynek.

Dziękujemy wszystkich instytucjom, organizacjom i osobom fizycznym, które wsparły finansowo lub rzeczowo X Dożynki Gmino-Parafialne w Wąsewie.

1. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego;
2. Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka;
3. Bar HEGE Cichowski Krzysztof – Wąsewo;
4. Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych "GEOMAX" Janusz Hoffman -Ostrów Mazowiecka;
5. KOW-BUD Kowalczyk Zbigniew – Wąsewo;
6. Firma Handlowo-Usługowa Zenon Biedrzycki z Karniewa;
7. HYDRO-METAL Gordziejczyk Adam z Bartos;
8. Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Wąsewie;
9. Biuro Rachunkowe Irena Kowalczyk z Rząśnika Włościańskiego;
10. Zakład Usług TRANSPRZĘT Stanisław Głuszek – żwirownia w Wąsewie;
11. AUTO MAX Grzegorz Gajewski z Wąsewa – zakład w Ostrowi Mazowieckiej;
12. UBEZPIECZENIA Katarzyna Jakubaszek z Ostrowi Mazowieckiej;
13. ROLSTAR PAWŁOWSCY z Ostrowi Mazowieckiej;
14. METALCHEM WARSZAWA S.A.;
15. Grupa AVISTA Spółka z o.o. – zakład betoniarski w Sulęcinie;
16. Artykuły Zaopatrzenia Ogrodniczego Edward Zalewski z Ostrowi Mazowieckiej;
17. Firma Handlowo-Usługowa Genowefa Krupińska i Paweł Krupiński s.c. z Czerwina;
18. PRADOX Kaczmarczyk Jan i Kaczmarczyk Michał z Goworowa;
19. HARES Handel-Usługi Lech Bagiński z Łomży;
20. Kancelaria Consultingowa Victoria Ewa Pędzich Ościłowska z Ostrowi Mazowieckiej;
21. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "AGROMASZ" Sp. z o.o. z Rzekunia;
22. Sklep "KACPEREK" Joanna i Zdzisław Rydel z Wąsewa;
23. DIM Projekt Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze Leszek Chmielewski z Ostrołęki;
24. KOP TRANS Krzysztof Szczepański z Wąsewa;
25. Bank Spółdzielczy w Wąsewie;
26. North Dach Norbert Rogalski z Komarowa;
27. Parafia p.w. Narodzenia NMP w Wąsewie;
28. Grzegorz Jaworski - V-ce Przewodniczący Rady Gminy Wąsewo ze Zgorzałowa;
29. Andrzej Wójcik - Radny Rady Gminy Wąsewo z Brudek Starych;
30. VIKBUD Robert Wierzbowski z Ostrołęki;
31. ZBYCHOTRANS Zbigniew Zając z Wąsewa;
32. Sielski Dom i Ogród - Fotujęcie Anna Gawlik ze Starej Złotorii;
33. Kwiatki z Chatki Artur Szymański – kwiaciarnia w Wąsewie;
34. EKO-KURP ROL z Troszyna;
35. Targor Flight Club – lądowisko w Grądach;
36. Międzygminny Związek Gmin „Ziemia Ostrowska”;
37. Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy spółka jawna – żwirownia w Przyborowiu.

X Dożynki Gminno-Parafialne w Wąsewie zostały objęte Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adam Struzik natomiast patronatem medialnym Tygodnik Ostrołęcki. Organizatorzy: Urząd Gminy Wąsewo, Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie, Parafia pw. Narodzenia NMP w Wąsewie.

Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title) Gallery (No Title)

 

 

Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY