Get Adobe Flash player

Aktualności

XXIV Sesja Rady Gminy Wąsewo

Zawiadamiam, że w dniu 24 lipca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 1400 w budynku Wiejskiego Domu Kultury w miejscowości Przedświt odbędzie się XXIV sesja Rady Gminy Wąsewo z następującym porządkiem obrad:

Więcej…

 

Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie wraz z Gminą Wąsewo serdecznie zapraszają, do uczestnictwa w IX Dożynkach Gminno-Parafialnych w Wąsewie, aby wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowej uroczystości  - 15 sierpnia 2017 r. na dziedzińcu Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie.

Więcej…

 

Wyjazd na kolonie letnie do Murzasichle

W dniu dzisiejszym tj. 7 lipca br. na kolonie letnie w Tatry do miejscowości Murzasichle wyjechało 20 uczestników z terenu naszej gminy.

Więcej…

 

Warsztaty z Wyplatania Wieńca Dożynkowego

Sierpień jest okresem zbioru płodów ziemi i dojrzewania zbóż, z których to rolnicy wyplatają wieńce - jako wyraz wdzięczności Bogu za dary ziemi. Ta piękna polska tradycja kultywowana jest także od dawnych czasów na terenie naszej gminy.

Więcej…

 

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze 2017 - relacja

W niedzielę 2 lipca 2017 roku na stadionie przy GCSiR  w Wąsewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. Zawody zostały zorganizowane przez ZOG ZOSP RP w Wąsewie przy udziale Urzędu Gminy i pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. W zawodach wzięło udział 7 drużyn męskich, 2 kobiece.

Więcej…

 

Pomóż zbudować PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA w Kaczkowie Starym !!!!!

Szkoła Podstawowa w Kaczkowie Starym jako jedyna placówka w powiecie ostrowskim znalazła się w II etapie konkursu BUDUJEMY 20 PODWÓREK TALENTÓW NIVEA.

Więcej…

 

XXXI Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych KWG „Święto Pieśni Ludowej”

Wójt Gminy Wąsewo, Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Ostrołęce, Zespół Artystyczny Świtanki w Przedświciu zapraszają na uroczystość, która odbędzie się 02 lipca 2017 r. w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie.

Więcej…

 

Dzień Rodziny w ZPO w Wąsewie - 18.06.2017r.

Dn. 18 czerwca 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie po raz czwarty został zorganizowany Dzień Rodziny. Uczestniczyli w nim rodzice, dziadkowie, babcie i dzieci uczęszczające do przedszkola,  uczniowie szkoły podstawowej i młodzież gimnazjum.

Więcej…

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Nie ma większego bogactwa w narodzie

od światłych obywateli.”

Jan Paweł  II

 

Szanowni Dyrektorzy,

Nauczyciele, Pracownicy Szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice

Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy, wysiłku, ale także sukcesów i radości. Są one zasługą zarówno Was Drodzy Uczniowie, jak i Waszych Nauczycieli, którzy niosą kaganek oświaty. Wkładają w to wiele wysiłku i trudu wychowawczego.

Nadszedł długo oczekiwany koniec roku szkolnego 2016/2017. Wykorzystajcie ten czas wakacji jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań. Z okazji zakończenia roku szkolnego życzę Nauczycielom, Wychowawcom, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Słowa podziękowania i życzenia kieruję również do Rady Rodziców i Wszystkich Rodziców, którzy zawsze wspieraj ą działania szkoły, służą swoją radą i pomocą.

Jeszcze raz Wszystkim życzę udanego wypoczynku tak bardzo zasłużonego po trudach intensywnej nauki i pracy. Obyście w nowym roku szkolnym wrócili z nowym zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych zadań, realizacji marzeń i planów.

 

Wójt Gminy Wąsewo

/-/ Rafał Kowalczyk

 

Uwaga seniorzy !!!! Oszustwa metodą na policjanta

Drodzy seniorzy nie dajcie się oszukać!

Wczoraj doszło do kolejnego oszustwa seniorów metodą na policjanta. Małżeństwo z Ostrowi Mazowieckiej straciło kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Więcej…

 

Badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry) w dniu: 06.07.2017 w Ośrodku Zdrowia ul. Goworowska 39 w Wąsewie w godzinach od 13:00 do 15:00 odbędą się  badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców gminy. Zapisy telefonicznie (29) 645-83-84.

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY