Get Adobe Flash player

XII Dożynki Gminno-Parafialne - relacja

15 sierpnia br. w Wąsewie odbyły się XII Dożynki Gminno-Parafialne. Tradycyjnie rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. Dziękczynnej pod przewodnictwem Ks. kanonika Jacka Schneidera-Dziekana Dekanatu Ostrów Mazowiecka.

Więcej…

 

Aktualny rozkład jazdy autobusów firmy POLTRANS

Linia: Brzezienko - Wąsewo - Ostrów Maz. przez Przedświt

Linia: Ostrów Maz. - Lubiejewo Stare

Linia: Ostrów Maz. - Wąsewo - Bartosy

Linia: Wąsewo - Bagatele - Ostrów Maz.

 

Stypendia szkolne na rok 2021/2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąsewie informuje, że na podstawie art. 90b, art. 90d, art. 90m, art. 90n ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1327 ze zm.) oraz art. 104 §1 i art.107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - KPA (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735 ) w związku  z uchwałą nr XIX/133/2012 Rady Gminy Wąsewo z dnia 30 sierpnia 2012r. w sprawie uchwalenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów (Dz. Urz. Woj. Mazowieckiego  z dnia 12 września 2012r. poz. 6312) można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022.

Więcej…

 

Zwrot podatku akcyzowego za okres 1 luty 2021r. - 31 lipiec 2021r.

Wójt Gminy informuje o możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej. By uzyskać środki należy w terminie od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. złożyć odpowiedni wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r.

Więcej…

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

 

ZAPROSZENIE NA XII DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE – 15 sierpnia 2021 r.

Tradycyjne dożynki to podsumowanie całorocznego wysiłku rolników, jak również podziękowanie za trudy pracy na roli i poświęcenie włożone w zbiór tegorocznych zbóż.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.30, a kolejne uroczystości zostaną przeniesione na boisko gminne przy Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie.

Podczas Dożynek wystawione będą stoiska z produktami lokalnymi, rękodzielniczymi, rolniczymi i innymi.

Więcej…

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 Plenerowy Gminny Punkt Spisowy

Wójt Gminy Wąsewo, jako Gminny Komisarz Spisowy, serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Wąsewo, którzy jeszcze nie zdążyli dopełnić obowiązku spisowego, do skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Gminy Wąsewo w Plenerowym Gminnym Punkcie Spisowym zlokalizowanym na boisku gminnym w Wąsewie w dniu 15 sierpnia 2021 r. (niedziela) w godz. 14.00-18.00 podczas XII Dożynek Gminno-Parafialnych.

Więcej…

 

Mieszkają z Tobą cudzoziemcy lub ich zatrudniasz? Pomóż im!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to jedyna szansa, by policzyć wszystkich cudzoziemców mieszkających w Polsce. Taka okazja zdarza się raz na 10 lat. Jeśli zatem znamy lub zatrudniamy obcokrajowców, warto im pomóc wypełnić ten obowiązek.

Więcej…

 

Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.

Więcej…

 

Sprzedaż 3 działek budowlanych w miejscowości Modlinek

Gmina Wąsewo oferuje do sprzedaży 3 działki budowlane na terenie miejscowości Modlinek. Sprzedaż odbędzie się w trybie przetargów nieograniczonych ustnych w dniu 12.08.2021 r. w sali konferencyjnej nr 15 o godz.: 11:00.

Więcej…

 

Transport publiczny Gminy Wąsewo

Urząd Gminy Wąsewo informuje, że na terenie Gminy Wąsewo funkcjonuje transport publiczny. Transport publiczny jest realizowany na następujących liniach:

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

PROJEKTY

BW i EA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA


Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY