Get Adobe Flash player

XIX Sesja Rady Gminy Wąsewo - 24.03.2021r.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 późn. zm.) oraz § 21 pkt 1 Statutu Gminy Wąsewo zwołuję XIX Sesję Rady Gminy Wąsewo, która odbędzie się dniu 24 marca 2021r. (środa) o godz. 11:00 w Hali Sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej 6 z następującym porządkiem obrad:

Więcej…

 

Już za miesiąc spis powszechny!

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Więcej…

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców

prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie.

Szanowni Państwo,

W związku z przebywaniem części pracowników Urzędu Gminy Wąsewo oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wąsewie na kwarantannie prosimy o ograniczenie wizyt w tych jednostkach.

W przypadku konieczności odwiedzin prosimy o stosowanie wszystkich wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja, zachowanie odległości).

Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw można załatwić przez Internet.

Więcej…

 

Specjalne serduszko do zbierania nakrętek stoi już przed Urzędem Gminy Wąsewo

Ku uciesze mieszkańców przed głównym wejściem do budynku Urzędu Gminy Wąsewo stanął pojemnik na nakrętki. Został on zainstalowany dzięki zaangażowaniu członków Koła Gospodyń Wiejskich KOGEL MOGEL Dalekie oraz z inicjatywy mieszkańców naszej gminy m.in. Madzia Karol Kowalczyk, Małgorzata Kubat, Monika Soporek.

Więcej…

 

Podziękowania i życzenia dla wieloletniego Kierownika GOPS w Wąsewie

25 lutego 2021 r. Pani Halina Szuflińska Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wąsewie w związku z uzyskaniem wieku emerytalnego zdecydowała o zakończeniu pracy zawodowej.

Więcej…

 

Walne Zgromadzenie Gminnej Spółki Wodnej WĄSEWO

Zarząd Gminnej Spółki Wodnej "WĄSEWO" zwołuje Walne Zgromadzenie Gminnej Spółki Wodnej WĄSEWO, które odbędzie się w dniu 18 marca 2021 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Wąsewie przy ulicy Zastawskiej 13 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

 

Zwrot podatku akcyzowego w 2021 roku

Wójt Gminy informuje o możliwości odzyskania części pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej. By uzyskać środki należy w terminie od 1 lutego 2021 r. do 1 marca 2021 r. złożyć odpowiedni wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

Więcej…

 

Kondolencje

Msza Święta pogrzebowa Taty Ks. Proboszcza odbędzie się 22 lutego 2021 r. w Kościele Rzymskokatolickim p.w. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej o godz. 12.00. Różaniec w intencji zmarłego 22.02.2021r. o godz. 11.00 w kaplicy przy Kościele. Autobus dla delegacji mieszkańców i parafian z Wąsewa wyjedzie z parkingu koło Kościoła o godz. 10.15. Prosimy o zapisy w Urzędzie Gminy Wąsewo tel. 29 645 80 00.

 

Zaproszenie do udziału w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zapraszamy do wzięcia udziału w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

UWAGA: PRZEDŁUŻONY TERMIN NA ZGŁOSZENIA DO 16.02.2021

Uprzejmie informujemy, że Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju został przedłużony do 16 lutego 2021 r.

Termin składania ofert: od dnia 1 lutego 2021 roku do dnia 16 lutego 2021 roku.

 

Nowa strona Biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie uruchomiła nową stronę internetową pod adresem: http://biblioteka.wasewo.pl/ . Jesteśmy głęboko przekonani, iż zarówno nowa forma jak i treści zawarte na naszej stronie przypadną Wam do gustu.

Zapraszamy również do śledzenia naszych aktualności na fb https://www.facebook.com/bibliotekawasewo

Czytelników zapraszamy do korzystania z naszego katalogu on-line https://katalog.wasewo.e-bp.eu/ini.php?katalog=1 Wkrótce będzie możliwość dokonywania rezerwacji i prolongaty książek przez stronę Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie.

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

PROJEKTY

BW i EA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY