Get Adobe Flash player

Aktualności

Akcja „POLAK MAŁY”

Zostaliście rodzicami w 2018 r. ? Gratulacje! Pochwalcie się swoim szczęściem!

Więcej…

 

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 2018

W dniu 16 kwietnia 2018r. na hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Więcej…

 

Gmina Wąsewo przystąpiła do kampanii „Dumni z Polski”

Wójt Rafał Kowalczyk zadecydował o włączeniu Gminy Wąsewo do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. W planach jest m.in. organizacja spotkań z mieszkańcami, podczas których rozdawane będą materiały kampanii: broszury informacyjne, naklejki, baloniki, długopisy, gry planszowe.

Więcej…

 

Spotkanie promujące książkę Jacka Karczewskiego - Śladami niezłomnych

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Maz. oraz Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska zapraszają na spotkanie promującą książkę Jacka Karczewskiego - Śladami niezłomnych. 24 kwietnia 2018r. godz. 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Maz.

 

Dzień otwarty w US w Ostrowi Maz.

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Ostrowi Maz. - 21 kwietnia 2018r. (sobota) godz. 8--14.

 

Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia br. w Wąsewie odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Więcej…

 

Dzień otwarty w Biurze Powiatowym ARiMR

Dzień Otwarty w Biurze Powiatowym ARiMR - eWniosekPlus - 12 kwietnia 2018r. Ostrów Mazowiecka ul. Różańska 9 od 7:30 do 18:00.

 

Konkurs na czytelnika roku 2017 - rozstrzygnięty

27 marca br. został podsumowany i rozstrzygnięty konkurs na “Czytelnika Roku 2017”, który trwał od 01.03.2017 r. do 31.12.2017 r. Skierowany był do czytelników biblioteki i polegał na przeczytaniu jak największej liczby książek wypożyczonych z biblioteki. Głównym zadaniem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa w lokalnym środowisku oraz motywowanie do częstszego odwiedzania biblioteki. Laureatów wybrano w 3 kategoriach.

Więcej…

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie zaprasza do udziału w konkursie na "Najlepszego Czytelnika 2018" i "Czytająca rodzina"

Czytać warto z wielu powodów, a wąsewska Gminna Biblioteka Publiczna dorzuca jeszcze jeden – najlepsi czytelnicy i czytające rodziny otrzymają wartościowe nagrody. Właśnie rozpoczęła się II edycja konkursu „Najlepszy Czytelnik 2018" i "Czytająca rodzina".

Szczegóły w Regulaminie

 

Obchody Światowego Dnia Teatru w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąsewie

27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie zaprosiła najmłodszych mieszkańców gminy Wąsewo na spektakl teatralny pt. "Zajęcza chatka" w wykonaniu Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa.

Więcej…

 

Informacja dotycząca opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Z dniem 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne, które nakłada na Wójta Gminy Wąsewo obowiązek pobierania opłat za szczególne korzystanie z wód polegające na wykonywaniu na nieruchomości o powierzchni powyżej 3 500 m2 robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem mających wpływ na zmniejszenie naturalnej retencji terenowej przez wyłączenie więcej niż 70 % powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej.

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY