Get Adobe Flash player

XVI Sesja Rady Gminy Wąsewo

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 z późn. zm) oraz § 21 pkt 1 Statutu Gminy Wąsewo zwołuję XVI Sesję Rady Gminy Wąsewo, która odbędzie się dniu 27 listopada 2020 r. (piątek) o godz. 11:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Wąsewo przy ul. Zastawskiej 13 z następującym porządkiem obrad:

Więcej…

 

Komercyjne testy dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-2

W Mobilnym Punkcie Pobrań Drive-Thru, mieszczącym się na terenie Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Duboisa 68 (wjazd od ul. Szpitalnej), wykonywane są odpłatne wymazy w kierunku SARS-CoV-2.

Więcej…

 

Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

Więcej…

 

UWAGA!!! Dodatkowy odbiór frakcji: metale i tworzywa sztuczne - 9 listopada 2020r.

Urząd Gminy Wąsewo informuje o dodatkowym odbiorze (odbiór poza harmonogramem) frakcji: METALE I TWORZYWA SZTUCZNE, który odbędzie się dnia 9 listopada 2020 roku (Poniedziałek).

Uwaga! Odbiory realizowane są od godziny 7:00.

Prosimy o przygotowanie odpadów do odbioru.

 

Konsultacje projektu „Strategii rozwoju elektromobilności na terenie Powiatu Ostrowskiego na lata 2020 - 2035”

Zapraszamy do udziału w konsultacjach projektu  „Strategii rozwoju elektromobilności na terenie Powiatu Ostrowskiego na lata 2020 - 2035”. Konsultacje adresowane są do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, a w szczególności tych, zainteresowanych tematyką pojazdów elektrycznych, mobilności i transportu.

Więcej…

 

PSE przekazuje nam środki ochrony osobistej

Gmina Wąsewo otrzymała od Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. pakiet środków ochrony indywidualnej. Bardzo dziękujemy za otrzymaną pomoc i wsparcie.

 

Debata ekspercka nt. możliwości wdrażania profilaktyki chorób zakaźnych jako dobrej praktyki CSR

Debata ekspercka nt. możliwości wdrażania profilaktyki chorób zakaźnych jako dobrej praktyki CSR i element zrównoważonego rozwoju regionu w ramach projektu edukacyjnego Zdrowie Człowiek Profilaktyka.

Więcej…

 

Połączmy siły i pomóżmy potrzebującym – Akcja Wspieraj Seniora

W ramach akcji #WspierajSeniora każdy może nieść pomoc osobom starszym i samotnym. To bardzo proste i nie wymaga heroicznych czynów. Czasem wystarczy zrobić komuś zakupy czy odebrać przesyłkę na poczcie, żeby uchronić go przed ciężką chorobą!

Więcej…

 

Spis rolny – bezpieczeństwo ludzi i danych to priorytet!

Trwający Powszechny Spis Rolny to wyjątkowy czas próby dla statystyki publicznej. Aktualnie najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa rachmistrzom i rolnikom w czasach pandemii. Nie zapominamy również o gromadzonych danych.

Więcej…

 

Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego. ZACHOWANE BĘDĄ WSZYSTKIE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO!

Więcej…

 

Zaproszenie na XIII Festiwal Pieśni Maryjnej w Wąsewie

Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska, Urząd Gminy Wąsewo i Parafia pw. Narodzenia NMP w Wąsewie serdecznie zapraszają na XIII Festiwal Pieśni Maryjnej, który odbędzie się 21 listopada 2020 r. (sobota) w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie przy ul. Armii Krajowej 6.

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

PROJEKTY

BW i EA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY