Get Adobe Flash player

Aktualności

Seminarium „KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA NA OBSZARACH WIEJSKICH”

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka oraz Sekretariat Regionalny KSOW w Województwie Mazowieckim serdecznie zapraszają na bezpłatne seminarium „KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA NA OBSZARACH WIEJSKICH”, które odbędzie się w dniu 24 WRZEŚNIA 2013 R. (wtorek) w godz. 10:00-14:00 w budynku administracyjno-biurowym przy ul. Piłsudskiego 38 (sala 105) w Ostrołęce.

Więcej…

 

Bezpłatne szkolenia - wspieranie rozwoju przedsiębiorczości

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu na Zlecenie Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, działającej na rzecz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, realizuje projekt ,,Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem przetwórstwa, poprzez system doradztwa rolniczego” w ramach projektu organizowane są bezpłatne szkolenia.

Więcej…

 

Badania mammograficzne

W dniu 18 września 2013r. przy Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji ustawiony został mammobus wykonujący badania mammograficzne kobiet z terenu Gminy Wąsewo. Zostało wykonanych 73 badań kobiet w wieku 50-69 lat. Badania zostały przeprowadzone przez NZOZ Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej w Białymstoku.

 

Dobry występ naszych drużyn w IX powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych

W dniu 22.09.2013  o godz.1100 na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zuzeli odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Naszą Gminę Wąsewo reprezentowały dwie jednostki: męska z OSP Wysocze i żeńska z OSP Przyborowie.

Więcej…

 

Bezpłatne szkolenie na prawo jazdy kategorii D (autobus)

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej organizuje szkolenie na prawo jazdy kategorii D (autobus), po ukończeniu którego osoby bezrobotne uzyskają możliwość podjęcia pracy w zawodzie kierowca autobusu.

Więcej…

 

Młodzież Publicznego Gimnazjum w Wąsewie na pikniku w Orle

8 września w Orle odbył się leśny piknik rodzinny zorganizowany przez Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka. W imprezie brała udział  młodzież z powiatu ostrowskiego, która uczestniczy w działaniach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Więcej…

 

Tłumy wiernych na Wąsewskim Odpuście

W minioną Niedzielę w Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny zwane w tradycji ludowej Świętem Matki Boskiej Siewnej Sanktuarium Matki Bożej Wąsewskiej nawiedziła rekordowa liczba wiernych.

Więcej…

 

Narodowe Czytanie

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter.

Więcej…

 

Obwieszczenie Starosty Ostrowskiego z dnia 30.08.2013r.

Obwieszczenie Starosty Ostrowskiego z dnia 30.08.2013r.

 

Konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Wąsewo do odwiedzenia Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Urzędzie Gminy Wąsewo w dniu: 13.09.2013r. (piątek) od godz. 9.00 do 14.00.

Więcej…

 

Nasz przedstawiciel przy konsultacjach nowego RPO WM 2014-2020

Jest nam miło poinformować, że Pan Rafał Kowalczyk – Wójt Gminy Wąsewo jako przedstawiciel Związku Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej będzie uczestniczył w pracach nad nowym Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY