Get Adobe Flash player

Aktualności

Wójt Gminy Wąsewo - Rafał Kowalczyk społecznym doradcą

Wójt Gminy Wąsewo - Rafał Kowalczyk osobistym społecznym doradcą Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika

 

Stanowisko NFZ w Szpitalu w Ostrowi Maz.

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ oraz Starosta Ostrowski zapraszają do odwiedzenia stanowiska NFZ w Szpitalu w Ostrowi Maz. Więcej informacji w ulotce.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy

Pracownicy Niepedagogiczni

Rodzice i Uczniowie

Z okazji nowego roku szkolnego 2019/2020 życzę wszystkim dużo radości płynącej z każdego dnia spędzonego w szkole; w szkole przyjaznej i miłej uczniowi, dającej satysfakcję z wykonywanej pracy nauczycielowi, zadowolenie rodzicom z wyników osiąganych przez ich pociechy, wdzięczność pracownikom niepedagogicznym, w szkole, która uczy i wychowuje.

Bo szkoła to przecież nie tylko budynek, w którym wszyscy spędzacie ze sobą tak wiele czasu, ale szkoła to przede wszystkim to środowisko, ta pozytywna atmosfera, to drugi dom, to miejsce do którego będziecie wracać przez całe życie.
Chcielibyśmy, aby nadchodzący rok szkolny był okresem nowych wyzwań, pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów we wszelkich działaniach.

Niech ten rozpoczynający się nowy rok szkolny przyniesie wszystkim wiele sukcesów, a efekty najbliższej 10-miesięcznej pracy niech uwidocznione zostaną na pięknych świadectwach.

Z serdecznymi życzeniami

Wójt Gminy Wąsewo

(-) Rafał Kowalczyk

 

Ostrzeżenie z dnia 29.08.2019r. - burze z gradem

UWAGA !!!

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Ważność: od godz. 14:30 dnia 29.08.2019 do godz. 24:00 dnia 29.08.2019.

 

75 rocznica bitwy oddziałów Armii Krajowej pod PECYNKĄ

Uroczystości 75 rocznicy bitwy oddziałów Armii Krajowej pod PECYNKĄ w ramach operacji "Burza" w Puszczy Białej - 31 sierpnia 2019r. Zapraszamy.

 

Dożynki Gminno-Parafialne 2019 w Wąsewie za nami

15 sierpnia br. w Wąsewie odbyły się XI Dożynki Gminno-Parafialne połączone z obchodami 600-lecia miejscowości Wąsewo. Tradycyjnie rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. Dziękczynnej pod przewodnictwem ks. infułata dra Jana Sołowianiuka.

Więcej…

 

Stypendium szkolne na rok szkolny 2019/2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąsewie informuje, że na podstawie art. 90d, art. 90m, art. 90n ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U z 2019 r. poz. 1481) oraz art. 104 §1 i art.107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - KPA (t.j Dz. U. z 2018 r. ze zm. w związku  z uchwałą nr XIX/133/2012 Rady Gminy Wąsewo z dnia 30 sierpnia 2012r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów (Dz. Urz. Woj. Mazowieckiego z dnia 12 września 2012r. poz. 6312) można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020.

Więcej…

 

Doroczny Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny połączony z Dożynkami Diecezjalnymi

Duszpasterze i Parafianie Wąsewscy serdecznie zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Wąsewskiej w Wąsewie na doroczny Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny połączony w tym roku z Dożynkami Diecezjalnymi.

8 września 2019 r.

 

Zapytanie ofertowe - świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, tj. dla dziecka z rozpoznaniem autyzmu dziecięcego

Do pobrania:

- zapytanie ofertowe

- oferta

 

1 sierpnia uczcimy 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

To właśnie 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 jednostki Okręgu Warszawskiego AK oraz oddziały dyspozycyjne KG AK zaatakowały niemieckie obiekty we wszystkich dzielnicach okupowanej Warszawy i zaczęło się Powstanie Warszawskie.

Więcej…

 

XI Dożynki Gminno-Parafialne

Uroczystość zaplanowano na  czwartek, 15 sierpnia, która rozpocznie się o godz. 11.30 Mszą Świętą w Kościele pw. Narodzenia NMP w Wąsewie.

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

PROJEKTY

BW i EA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY