Get Adobe Flash player

Aktualności

Kolejne nabory wniosków realizowane przez LGD „ZIELONE SIOŁO” w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2014-2020

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ZIELONE SIOŁO” informuje o możliwości składania wniosków w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji składanych w ramach:

Więcej…

 

Rozpoczęcie robót budowlanych związanych z termomodernizacją budynku urzędu

Urząd Gminy Wąsewo zawiadamia o rozpoczęciu robót budowlanych związanych z termomodernizacją budynku urzędu oraz przeprasza klientów za powstałe utrudnienia w pracy urzędu. Prace budowlane będą prowadzone przez 2 miesiące.

Więcej…

 

Zaproszenie na szkolenie - Zielone Sioło - poddziałanie 19.2

W związku z zaplanowanym przez Lokalną Grupę Działania „ZIELONE SIOŁO” naborem wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, który odbędzie się w terminie 29 maja-12 czerwca br. zapraszamy na szkolenie dotyczące zasad i możliwości ubiegania się o dofinansowanie w ramach ww. poddziałania. Podczas spotkania zostaną omówione szczegółowe warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej na przedsięwzięcia:

Więcej…

 

Bezpłatne szkolenie z języka angielskiego oraz obsługi komputera

Wójt Gminy Wąsewo wraz z Fundacją „Razem” zaprasza chętnych mieszkańców na udział w bezpłatnym szkoleniu z języka angielskiego oraz bezpłatnym szkoleniu komputerowym.

Więcej…

 

7 rocznica katastrofy smoleńskiej, 77 rocznica mordu katyńskiego

W poniedziałek 10.04.2017 r. mieszkańcy gminy i parafii Wąsewo uczcili pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej w której zginęli wszyscy członkowie polskiej delegacji udającej się do Katynia aby oddać hołd i uczcić pamięć bestialsko pomordowanych w 1940 Polaków-jeńców wojennych i oficerów wojska polskiego.

Więcej…

 

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

 

XII rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

2 kwietnia 2017r. o godz. 20:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem NMP w Wąsewie odbędzie się uroczysta Msza Św. w XII rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Następnie cała wspólnota parafialna przejdzie pod pomnik Papieża Jana Pawła II, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tej uroczystości.

 

Badania słownictwa ludowego

Szanowni mieszkańcy w imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie oraz Towarzystwa  Kultury  Języka, w którym działa Pani prof. dr hab. Barbara Falińska – Honorowy Obywatel Gminy Wąsewo, zwracam się z serdeczną prośbą o wypełnienie załączonego kwestionariusza uproszczonego do badań gwaroznawczych.

Więcej…

 

Informacja dotycząca prowadzenia rejestracji, wymogów oraz prowadzenia działalności w zakresie rolniczego handlu detalicznego

Informacja dotycząca prowadzenia rejestracji, wymogów oraz prowadzenia działalności w zakresie rolniczego handlu detalicznego

 

XXI sesja Rady Gminy Wąsewo

Zawiadamiam, że w dniu 30 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wąsewo przy ul. Zastawskiej 13 odbędzie się XXI sesja Rady Gminy Wąsewo z następującym porządkiem obrad:

Więcej…

 

Światowy Dzień Poezji

"Prawdziwą ojczyzną poety jest jego język,

bowiem poeta nosi swój świat ze sobą."

Tadeusz Różewicz

„Zapachnie, zajaśnieje” za sprawą Światowego Dnia Poezji - święta obchodzonego corocznie pierwszego dnia wiosny. W tym dniu „Każdy może być poetą!” i „Wszystko jest poezją!”

Więcej…

 
Polish Czech English German Russian Spanish
 Biuletyn Informacji Publicznej
Zamówienia Publiczne
Przetargi ustne
 Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Fundusz Sołecki
 Poakcesyjny Program Wspierania Obszarów Wiejskich
 Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wąsewo

Poczta

 Poczta

System Informacji Przestrzennej

Statystyczne Vademecum Samorządowca

Mazowiecka Izba Rolnicza

www.mir.pl

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

www.krus.gov.pl

Główny Urząd Statystyczny

www.stat.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Srodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

www.wfosigw.pl

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

PROW 2014-2020

www.ksow.pl

KĄCIK PRZEDSIĘBIORCY